JA Teline V - шаблон joomla Форекс

Ngjarjet Kryesore

Grid List

Në Kosovë janë rreth 1600 të burgosur të dënuar për vepra të ndryshme penale, apo marrë në përqindje, rreth 1 për qind e popullit rezidente të vendit.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pranuar letrat kredenciale edhe të ambasadorit të ri të Francës në Kosovë, Didier Chabert, njofton kumtesa presidenciale.

Avokati mbrojtës i Azem Sylës, Tomë Gashi përmes një njoftimi në Facebook ka bërë të ditur se ka parashtruar kërkesë në Gjykatën Themelore të Prishtinës për anullimin e masës së paraburgimit për Azem Sylën.

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se drejtori i Policisë së Mitrovicës që u arrestua në Serbi, Nehat Thaçi është arrestuar derisa po shkonte atje për punë të tij private.

Drejtori i Policisë së Mitrovicës, Nehat Thaçi, është arrestuar mëngjesin e sotëm nga policia kufitare e Serbisë.

Lajmin për arrestimin e tij e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha.

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, me rastin e 18-vjetorit të masakrës ndaj Familjes Deliu, bëri homazhe dhe vendosi kurora me lule në varrezat e kësaj familjeje, si dhe në varrezat e dëshmorëve në Abri të epërme të Drenasit. Në këtë përvjetor të dhimbjes, Kryetari Veseli, vizitoi po ashtu, familjet Xhemajli dhe Deliu në këtë fshat.

“Nuk kam patur asnjë telefonatë nga Dinamo e Zagrebit dhe asgjë nuk qëndron nga ato që shkruhen. Pastaj kam një kontratë me Federatën Shqiptare, jam i lumtur që drejtoj Kombëtaren. Kam si synim të respektoj kontratën“,- kështu ka deklaruar Trajneri i përfaqësueses shqiptare, Xhani De Biazi, në një intervistë të dhënë për portalin e njohur italian “Tuttomercatoueb”.

Shqipëria ka hedhur zyrtarisht kandidaturën për të organizuar Kampionatin Botëror për të rinj në peshëngritje që do të mbahet në vitin 2019. Zyra e FSHP-se ne Tirane konfirmon kete vendim, per ti kerkuar nderkombetareve te shtanges qe ky event te behet ne Tirane. Kandidaturat do të shpallen në vitin 2017 dhe midis vendeve konkurruese në këtë garë është edhe i yni.

Ardhja e trainerit të ri sigurisht ka sjellë një tjetër mentalitet në skuadër, e pranoj që në përfaqësimet në Kupat e Europës nuk jam aktivizuar si titullar, por e rëndësishme ishte që përgjatë gjithë kësaj periudhe jam stërvitur fort me skuadrën.

Mjafton të impenjohesh maksimalisht dhe puna do të shpërblehet , falë saj tashmë kam rifituar vendin e titullarit në formacion, pasi me formën time kam arritur të bind trainerin dhe stafin.

Pas video-skandalit me trainerin e Anglise, tashmë të larguar duket se harta do të zgjerohet. Sipas shtypit sportiv britanik janë edhe 8 trajnerë të tjerë të përlyer. Ndër to, figuron edhe emri i një menaxheri italian në pjesën e dytë të hetimit të zhvilluar nga “Daily Telegraph”, i cili ka rrëfyer edhe emra të tjerë të përfshirë në aferën e madhe të transferimit të futbollistëve.

Silvio Berluskoni fikson 80 vite jetë, por pas ka një lavdi dhe një epokë të madhe, kryesisht mediatike dhe sportive me Milanin. “Historia e Milanit, është vetëm meritë e tij”,- do të deklaronte Kaka’ nga Toronto. Urimet vijnë pafund, madje deri te Presidenti rus, Vladimir Putin, një mik i Silvios.

Futbollistë, drejtues, njerëz të botës së spektaklit, politikanë dhe natyrisht edhe pjesa e Milanit të tij, të gjithë në unison për ditëlindjen e tij.

Mjaftoi vetëm një gol i Carrasco-s që Atletico Madrid të siguronte vendin e parë në grupin D.

As Bayern-i i Ancelotti-t nuk mundi ta mposhte Atleticon e Madridit.

Ekipi i Simeones tregoi se ndaj ekipeve të mëdha është shumë solid.

Atletico Madridi ka fituar ndaj Bayern Munichut me rezultat minimal 1-0

Goli i vetëm në këtë takim erdhi nga Yannick Carrasco në minutën e 35-të pas një asisti nga Antonio Griezmann.

Vajza e një oligarku çeçen të naftës në ditën e martesës së saj ka pasur të veshur një fustan që ka kushtuar hiq më pak se 300 mijë dollarë, fustan ky që thuhet se është dizajnuar nga libanezi, Zuhair Murad.

Jeni të shqetësuar për thembra të cara dhe aspakt të bukura? Ky një problem tashmë mbarë botëror e ka një zgjidhje!
Thembrat e çara mund të rregullohen apo shërohen edhe në mënyrë natyrale me ndihmën e ayurvedat ose hemopatisë.

E ëmbël dhe plot lajthi, është produkti që asnjëherë nuk mungon në shtëpinë e asnjërit.
Sipas mediave të huaja duhet t’a ndaloni urgjentisht konsumimin e nutellës, ja arsyet:
Ferrero, kompania që e prodhon, është paditur në SHBA pasi ka bërë reklamë false, duke sugjeruar se ky ushqim sjell përfitime shëndetësore.

SHBA-ja shpreson t’i japë fund njëherë e mirë kërcënimeve në rritje ndaj vendit, pas vërejtjes se nëndetëse të huaja kanë hyrë shpesh kohët e fundit në ujërat amerikane.

Marina Amerikane prezantoi anijen e parë të këtij lloji që është 100 metra e gjatë dhe që zyrtarisht është emëruar “Anija Anti-Nëndetëse Luftarake pa Pilot”, shkruan Gazeta Express.

Anija pritet të dalë në ujërat e Amerikës shumë shpejt.

Lotët e saj nuk ndalen. Fëmija i saj ka lindur pa sy. Sindroma e quajtur Anophthalmia, prek një ndër 100 mijë fëmijë dhe ky fëmijë nuk do të mund të shohë asnjëherë pasi ka lindur pa asnjë ind të syrit.

Mëngjesi për mbretërit … Në këtë frazë të vjetër ka në fakt diçka të rëndësishme dhe të mençur, sidomos kur jeni nxënës. Sepse të ngrënit si mbret, gjegjësisht të ngopeni mirë për fillim të ditës, ndihmon në suksesin më të mirë në shkollë.

Marketing

Ngjarjet Kryesore

Grid List

Sindroma e quajtur Anophthalmia prek 1 në 100 mijë fëmijë dhe do të thotë se djali nuk do të mundet të shohë dot kurrë, shkruan Daily Mail.

Nëna e fëmijës Liu Peiuha solli në jetë vogëlushin më 20 shtator dhe tashmë është duke u konsultuar me specialistët e spitalit të madh në Guangzhou me shpresën se një ditë ai do të arrij të shoh si gjithë fënmijët e tjerë.

Është interesante ta përfytyrosh trurin si një kompjuter biologjik, me indet në rolin e harduerit dhe veprimtarinë elektrike në rolin e softuerit. Nëse do të ishte kështu, transferimi i mendjes mund të ishte diçka e arritshme nga ana teknike, së paku derisa të krijohet sistemet e avancuara të elektrodave për të arritur diçka të tillë.

Por, këto fotografi janë kapur në kohën e duhur sa që duken si iluzione optike.

Duke i shikuar këto fotografi, ju do të shihni se si një zog është dukur gjigant, se si një burrë është dukur sikur ka veshur fustan dhe shumë të tjera, transmeton Gazeta Express.

Shikoni ato:

Gjatë hyrjes në një shoë, një modele serbe përballet me turpin. Ajo përpak sa nuk rrëzohet dhe nga kjo gjë, i bie fustani dhe i dalin thithkat. Megjithatë, mediat britanike kanë bombarduar këtë modele duke thënë se ishte mënyra e saj e ecjes që shtyu që fustani i saj të bie dhe t’i dalin thithat.

Eventet në ardhje

Advertisement