Shkolla profesionale në Viti bëhet me qendër të karrierës

Në kuadër të Shkollës së Mesme Teknike Profesionale “Jonuz Zejnullahu” në Viti, tani e tutje do të funksionoj edhe Qendra e Karrierës, projekt ky i investuar nga Qeveria zvicerane përmes organizatës Helvetas, programi EYE “Rritja e punësimit për të rinjët”.

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se sot do të mbajë mot i ndryshueshëm, me diell dhe vranësira të cilat ditën e enjte parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale.