Presidenti i vendit, Hashim Thaçi e ka ftuar për të mërkurën në takim, kreun e Qeverisë në detyrë, Albin Kurtin, raporton Gazeta Express.

Presidenti Hashim Thaçi ka paralajmëruar se gjatë kësaj jave do t’i nis takimet me krerët e partive politike, për të diskutuar lidhur me hapat që do të merren pas mocionit për rrëzimin e Qeverisë.

Kosova është me qeveri në detyrë, e cila duhet të kujdeset për menaxhimin e situatës emergjente shëndetësore nëpër të cilën po kalojmë. Dhe deri më tani ka bërë punë të mirë, duke përfillur këshillat e ekspertëve shëndetësorë të IKSHP, me përjashtim të mungesës të një koordinimi më të afërt me komunat nga kreu i Qeverisë dhe mbështetjes më të madhe për komunat, si dhe për policë, doganierë dhe të tjerë që janë në ballë të kësaj pandemie.

Organizatë në rritje, mbështetje e madhe popullore, tejkalim i sfidave
Sot u mbajt mbledhja e Qendrave të organizatës sonë, në të cilën mori pjesë Kryeministri i Republikës së Kosovës, njëherit Kryetari i Lëvizjes, Albin Kurti, Sekretarja Organizative, Vlora Haxhimehmedi dhe Koordinatori i Qendrave, Valon Hoti.

Ministrja e Arsimit e Kosovës, Hykmete Bajrami, u ka bërë thirrje të gjithë shqiptarëve kudo që janë, përfshirë ata në Luginë të Preshevës e diasporë, të shfrytëzojnë platformat e MASHTI-t për mësim online, të krijuara pas mbylljes së shkollave për shkak të pandemisë së coronavirusit.Bajrami ka thënë se Ministria po punon në zgjerimin e mësimit online.

Ky orar vlen deri në orën 06.00 te dites se neserme

Ky orar vlen deri në orën 06.00 te dites se neserme

Pas vendimit për kufizimin e lëvizjes së lirë nga ora 17:00 deri në ora 06:00, jo të gjitha barnatoret janë hapur gjatë orës kur është e kufizuar lëvizja në kryeqytet.