Colors: Blue Color

Italia vijon të regjistrojë shifra alarmante të koronavirusit.

Sipas raporteve zyrtare, gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 9338 raste të reja dhe 73 viktima.

Mësohet se numri i tamponëve të kryer ka qenë rreth 100 mijë, 48 mijë më pak se dje, ndërsa Rajoni më problematik mbetet sërish Lombardia me 1678 raste, e ndjekur nga Campania me 1583 dhe Toscana me 988.

Dr. Anthony Fauci është një nga virologët më të njohurit në botë sa i përket këshillave kundër koronavirusit, por tani presidenti Donald Trump duket i zhgënjyer prej tij, duke theksuar se njerëzit janë lodhur duke dëgjuar për pandeminë vdekjeprurëse, e cila ka vrarë më shumë se 215,000 amerikanë.

Në Greqi, në 24 orët e fundit janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 438 raste të reja dhe 11 pacientë ndërruan jetë nga koronavirusi.

Gjithashtu mediat greke raportojnë se 175 raste u konfirmuan në rajonin e Atikës e cila mbetet zona më e prekur në vendin fqinj që prej fillimit të pandemisë, për t’u ndjekur nga Selaniku me 49 raste të reja dhe Kozani me 21.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All