Colors: Blue Color

Zelanda e Re u trondit sot nga dy sulme terroriste të ndohura në dy xhami, në kohën kur qindra besimtarë myslimanë po kryenin lutjet gjatë faljes ë namazit të xhumasë.

Në total ishin 4 agresorë që kryen sulmet, por vëmendja është përqëndruar tek 28-vjeçari australian Brenton Tarrant, i cili ka transmetuar live në Facebook momentet kur ka dalë nga makina me një arsenal armësh me vete dhe ka qëlluar me armë mbi dhjetëra besimtarë brenda xhamisë.

Flash Lajme

Më të lexuarat