Qyteti i Guadalajaras ishte duke shijuar një verë të nxehtë deri në momentin kur moti solli një surprizë tepër tronditëse por edhe freskuese.

Qyteti meksikan u zgjua të dielën në mëngjes i zhytur në më shumë se 3 metra akull në disa zona, pasi një stuhi të madhe breshëri kaloi përgjatë rajonit, shkruan CNN.

Ndërkohë që autoritetet iu futën punës për të llogaritur dëmet dhe për të siguruar njerëzit, vetë banorët morën celularët dhe u munduan të kapnin çdo moment nga kjo ndodhi tepër e rrallë, të cilën ata nuk e kanë parë as në dimër.

Ndiqni fotogalerinë dhe në mes të kësaj vape freskohuni pak./e.k-Dritare.net

Foto 1 nga 10

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All