Ambasadori britanik në Uashington, Kim Darroch,  e ka përshkruar presidentin amerikan, Donald Trump si të paaftë, të pasigurt dhe jokompetent. Kim Darroch, një nga diplomatët më të shquar të Mbretërisë së Bashkuar ka thënë se Shtëpia e Bardhë është  jofunksionale dhe se karriera e presidentit amerikan mund të përfundojë tragjikisht.

Ai flet se ka ende shance që Trump të sulmojë Iranin. Ai ka paralajmëruar se kreu i Shtëpisë së Bardhë, mund të ketë qenë borxhli ndaj rusëve dhe pretendon se politikat ekonomike të presidentit mund të shkatërrojnë sistemin e tregtisë botërore./L.F-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat