(Scott Heins/Getty Images)

Të shtunën në mbrëmje një pjesë e madhe e Manhatanit në Nju Jork, mbeti pa energji elektrike për disa orë.

(Byron Smith/Getty Images)

Mijëra njerëz mbetën në ashensorë dhe trena nëntokë, ndërsa  për disa orë kryqëzimet e mëdha të qytetit mbetën pa semaforë, duke krijuar një kaos të madh.

Kjo situatë u krijua për shkak të një shpërthimi në një nënstacion të rrjetit elektrik. Situata filloi të normalizohej vetëm rreth orës dhjetë të natës.

E njëjta situatë ka ndodhur në të njëjtën datë rreth 42 vjet më parë kur Neë York, mbeti tërësisht në terr për disa orë./L.F-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat