Një aksident me një të vdekur dhe tetë të plagosur, tre prej të cilëve në gjendje tepër të rëndë, u regjistrua këtë të enjte në Greqi.

Aksidenti sipas mediave greke, u regjistrua orët e para të mëngjesit në rrugën Egnatia ku një automjet, i cili po udhëtonte drejt Selanikut u përplas me një makinë që po përgatitej të transportonte emigrantë të paligjshëm.

Të plagosurit u transportuan menjëherë në Sismanoglio, ndërsa njëri prej tyre, në gjendje më të rëndë u dërgua me shpejtësi në spitalin Alexandroupolis.

Mosha e të plagosurëve varion nga 17 deri në 30 vjeç.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat