Një biznesmen maltez është arrestuar si pjesë e hetimit për vrasjen e gazetares, Daphne Caruana Galizia dy vjet më parë.

Yorgen Fenech u ndalua nga oficerët e armatosur, pasi jahti i tij u ndalua dhe u kontrollua nga ata.

Arrestimi i biznesmenit vjen një ditë pasi kryeministri, Joseph Muscat tha se do të konsideronte falje për ndërmjetësin e supozuar, për çështjen, shkruan dritare.net

Caruana Galizia, një blogere antikorrupsion, u vra afër shtëpisë së saj në tetor 2017, nga një bombë që i ishte vendosur në makinë./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All