Një autobus në Indonezi ka rënë në lumë dhe për pasojë kanë humbur jetën 25 persona, ndërsa 13 të tjerë janë lënduar.

Në autobus ishin 37 pasagjerë dhe shoferi, të ishin nisur nga qyteti Bengkulu për në ishullin Sumarta.

Autoritetet kanë angazhuar 120 punonjës për shpëtimin e tyre, ndërsa shkaku u aksidentit nuk dihet ende./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat