Një person i armatosur ka hapur zjarr në një kishë në Teksas, duke u marrë jetën dy personave.

Më pas autori u qëllua për vdekje nga një anëtar i armatosur i kongregacionit.

Motivi i këtij veprimi nga ana e autorit ende nuk është zbuluar, megjithëse të shtënat zgjatën për disa sekonda.

Shefi i policisë ka vlerësuar veprimet heroike të personave që u përballën me sulmuesin.

Pamjet kur sulmuesi qëlloi në kishë u transmetuan dhe në medie. Pamjet e videos treguan se personi i armatosur doli nga një kolibe dhe fliste me një njeri aty pranë, i cili bëri gjeste te një famull tjetër. Më pas sulmuesi qëlloi mbi njeriun që po fliste. Ai qëlloi edhe famullin tjetër, përpara se një anëtar i kongregacionit të merrte armën dhe të shtinte mbi të./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat