Nëntë të burgosur janë plagosur në burgun e Avlonës në Greqi, përfshirë edhe shqiptarë.

Mediat në shtetin helen raportojnë se ngjarja ka ndodhur si pasojë e një përleshje të ashpër ku janë përfshirë të dënuarit grekë, shqiptarë dhe afganë.

Si pasojë, 3 prej të plagosurve janë në gjendje më të rëndë shëndetësore.

Incidenti ndodhi në katin e parë të burgut, ku pati edhe dëme.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat