Koronavirusi vijon te mbaje boten ne ankth.

Nga te dhenat e fundit, numri i viktimave deri më tani ka shkuar në 2765, ndërsa i të infektuarve në mbi 81 mijë, në mbarë botën.

Virusi shpërtheu në Kinë, në fund të muajit dhjetor, dhe po përhapet me shpejtësi në gjithë botën.

Pas Kinës, situatë alarmante paraqitet në Korenë e Jugut dhe Itali, ku në këtë të fundit janë shënuar 11 viktima dhe mbi 300 të infektuar.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat