Autoritetet Shëndetësore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kanë njoftuar se është shënuar vdekja e parë nga koronavirusi.

Presidenti Trump duke iu referuar të dhënave më të fundit pas vdekjes së parë të raportuar në SHBA tha se ajo ishte një grua mbi 50 vjeç dhe e me të dhëna mjeksore që tregonin rrezik të lartë për shëndetin.

Presidenti Trump ka bërë thirrje që të mos ketë panik, ndërsa nënpresidenti Mike Pence njoftoi gjatë konferencës për shtyp në Shtëpinë e Bardhë se Uashingtoni do të ndalojnë udhëtimet drejt Iranit si përgjigje ndaj situatës së krijuar atje për shkak të koronavirusit të ri.

Numri i rasteve me koronavirus në SHBA llogaritet në rreth 66./ dardania.com

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat