Bebi 22-ditor, i seksit mashkull që u shtrua në spitalin Papa Giovanni XXIII në Bergamo, ka dalë nga spitali. Ky ishte rasti i parë i një fëmije me Covd-19.

Foshnja lindi më 11 shkurt në Spitalin e Alzano Lombardo, epiqendra e epidemisë së Bergamasco. Tani është i shëndetshëm. Disa ditë më parë u dërgua në spital me temperaturë të lartë. U shtrua në spital që nga tre marsi dhe tani është larguar, informon dritare.net

E ëma e foshnjës gjithashtu ishte pozitive, ndërsa babai negativ./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat