Për herë të parë në Piemonte të Italisë, numri i pacientëve të kuruar nga koronavirusi tejkalojnë numrin e të vdekurve.

Sipas të dhënave, për  24 orët e fundit 77 njerëz kanë mposhtur virusin duke sjellë kështu totalin në 342.

546 të tjerë janë në proces shërimi.

Të vdekur janë regjistruar 56 persona ditën e djeshme në këtë rajon dhe në total numri i te vdekurve nga shperthimi i pandemisë është 1128.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat