Kryeministri rus Mikhail Mishustin ka rezultuar pozitiv me koronavirus dhe do të largohet nga detyra përkohësisht.

Mishustin i bëri komentet në një video televizive me Presidentin Vladimir Putin, i cili pranoi sugjerimin e tij që Zëvendës Kryeministri i parë Andrey Belousov të emërohej ushtrues i detyrës së kryeministrit gjatë mungesës së Mishustin.

Mishustin, i cili u emërua në janar, është zyrtari i rangut më të lartë që është infektuar me virusin në vend.

Ai tha se do t’i drejtohet shërbimit mjekësor.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat