Të paktën 22 persona mes të cilëve edhe dy fëmijë kanë humbur jetën nga një tornado që goditi Alabaman, duke shkatërruar shtëpitë dhe shkulur pemët shkruan CNN.

Tornado goditi fuqishëm zonën e Beauregard 100 km në lindje të Montgomery, kryeqyteti i Alabamës.

Moti i keq ka përfshirë edhe Gjeorgjian, Floridën dhe Karolinën e Veriut.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat