Një tërmet me magnitudë 4.5 ka goditur Greqinë mesditën e sotme. Epiqendra ishte 15 kilometra në juglindje të ishullit të Zakyntho.

Tërmeti ra në një thellësi prej 12 km nëntokë dhe lëkundjet u ndjenë edhe në qytetet Patra, Athinë dhe zona të tjera përreth.

Nga tërmeti nuk ka raportime për persona të lënduar, por për dëme të pakta materiale.

dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat