“Jam kinez dhe mund të kollitem në fytyrën tënde”, kjo është kënga e dedikuar për koronavirusin që po bëhet virale.

Tekstin e punoi dhe e këndoi reperi Taiyo Yamanouchi, i cili bën ironi për të gjithë personat që janë në panik nga sëmundja që ka prekur pothuajse të gjithë botën.

Ai thotë se ndihet keq për viktimat në të gjithë botën, por vendosi ta mposhtë me një buzëqeshje.

“Nëse ne nuk ndalojmë së menduari, gjykuari dhe diskriminuari, mund të shkaktohen dëme të mëdha”, thuhet në tekstin italian.

Shiheni në videon më poshtë

dita

l.h/

Flash Lajme

Më të lexuarat