Kjo që shikoni në foto është Tirana në një mbrëmje prilli 2020.

Jemi mësuar ta shohim kryeqytetin të zhurmshëm, me trafik, por situata e krijuar nga CoVid-19 e ka zbrazur edhe Tiranën ashtu si shumë metropole të botës.

Foto-reporteri i DITA, Klevis Janko sjellë këtë kolazh fotosh nga kryeqyteti, ku duken rrugët e zbrazur nga njerëzit dhe makinat.

e.k / dita

Flash Lajme

Më të lexuarat