Ish-kreu i PD Sali Berisha vijon të mbetet frymëzim për të rinj e të vjetër, të cilët i thurin vargje dhe i këndojnë.

Një tjetër këngë qarkullon në Youtube, që i kushtohet Berishës.

Kënga këndohet nga dy persona, babë e bijë, Vehbi dhe Fjolla Berisha.

Ata i drejtohen Berishës me tituj, “Nderi i kombit”, “Fjala e tij thyen shkëmbin”.

Thelbi i këngës mbetet bashkimi i shqiptarëve anembanë trojeve, një “mision” që i kërkohet Berishës ta realizojë.

Flash Lajme

Më të lexuarat