Në këtë mbledhje po diskutohen çështjet e brendshme të partisë dhe aktualiteti politik në vend si dhe qëndrimet e partisë.

Pas mbledhjes, PDK tha se do të deklarohen përmes një komunikate për media.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -4 deri -5 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-7 gradë celsius.

Në mëngjes dhe gjatë natës nëpër disa lokalitete do të ketë mjegull, ndërsa ngricat parashihen në gjithë territorin.

Por, kjo nga Lëvizja Vetëvendosje që është partia fituese e zgjedhjeve dhe LDK, si partia e dytë që po tentojnë të formojnë koalicionin qeverisës po shihet si e panevojshme.

Politologu Behlul Beqaj thotë për KosovaPress se në rastin e dështimit të formimit të koalicionit mes VV-së dhe LDK-së duhet të shihet si opsion për Kosovën edhe qeveria teknike.

Diskutuan për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vitit të kaluar

Diskutuan për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të vitit të kaluar

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, takoi anëtaren e Parlamentit Evropian, njëherësh kryesuese e Misionit Vëzhgues të Bashkimit Evropian në zgjedhjet parlamentare të 6 tetorit në Kosovë, Viola Von Cramon-Taubadel.

Sot pritet vendimi për rastin “Syri i Popullit”

Sot pritet vendimi për rastin “Syri i Popullit”

Salla ku pas pak pritet të bëhet shpallja e aktgjykimit ndaj të akuzuarve Avni Llumenica, Ragip Sallova, Sadri Ramabaja, Sabit Berisha, Behxhet Luzha, Halim Halimi, Bajrush Konjusha, Rexhep Topllana, Murat Jashari, të njohur në opinion si organizata “Syri i Popullit” është rrethuar me policë të armatosur me armë të gjata.Prokuroria Speciale ngriti aktakuzë ndaj 10 personave në lidhje me këtë rast më 27 shkurt 2018.