Mbi 40 mijë fletëvotime të pavlefshme

Mbi 40 mijë fletëvotime të pavlefshme

Komisioni Qendror Zgjedhor është duke iu afruar përfundimit të numërimit të votave për zgjedhjet e 6 tetorit.

Deri më tani janë numëruar 98.74 % dhe rezultatet vazhdojnë të jenë të pandryshueshme, ku prinë Lëvizja Vetëvendosje, pasuar nga LDK.

Kimete Berisha
1. Nuk e di çka ju qet me hëngër Edi Rama, veç me ja prek Edi Ramën, Baton Haxhiut, si me prek strujën.
Një herë i rrenqethet lëkura, e pastaj del krejt prej lëkurës, në fund e mbërrin katarsisin e bëhet në gjendje gatishmërie m’u sakrifiku për të.

Kurti: Në muajin e parë nevojitet takim me Borellin

Kurti: Në muajin e parë nevojitet takim me Borellin

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett sot është takuar me kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti në zyrat e këtij subjekti.

Ambasadori Kosnett shprehu kënaqësinë e tij për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor, pjesëmarrjen e lartë të qytetarëve dhe uroi Kurtin për një fushatë që adresoi shqetësimet e votuesve.

Ai tregoi interesim të veçantë në përparimin kundër korrupsionit, për ekonominë, dhe për përparimin në dialogun me Serbinë, drejt arritjes së një marrëveshje gjithëpërfshirëse që do të sillte stabilitet dhe paqe të qëndrueshme në rajon, thuhet në një postim të Lëvizjes Vetëvendosje në Facebook.