Pritje deri në 5 orë

Pritje deri në 5 orë

Bashkatdhetërat edhe sot po përballen me pritje të gjata në pikën kufitare në Merdare. Derisa në mëngjespritjet ishin deri në një orë e gjysmë, siç njofton Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, tani bashkatdhetarët po presin 4-5 orë për të dalë nga Kosova në këtë pikë kufitare.

Burime të sigurta të KosovaPress-it bëjnë të ditur se Todiq dhe Petronijeviq janë rrahur nga Andrija Antonijeviq me shokë, derisa po qëndronin në publik duke shikuar lojën.

“Kryetari Todiq dhe bashkëpunëtori i tij kanë qenë në gjendje të dehur dhe kanë provokuar vazhdimisht njerëzit përreth të cilët po shikonin lojën e turnirit.

Ministri në dorëheqje i Tregtisë dhe Industrisë i Kosovës, Endrit Shala dhe ministri i Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi janë takuar sot në Prishtinë ku kanë diskutuar për gjetjen e rrugës së eliminimit të barrierave të ndërsjella tregtare.

Takimi Limaj - Mustafa

Takimi Limaj – Mustafa

Lideri i Nismës, Fatmir Limaj ka zhvilluar sot një takim me kreun e LDK-së, Isa Mustafa, në vazhdën e takimeve para zgjedhjeve.

Pas takimit me Mustafën, Limaj tha se janë pajtuar që të votojnë për shpërbërjen e Kuvendit, që vendi të shkojë në zgjedhje.

Pas kësaj mbledhje anëtarë të PSD-së nuk janë deklaruar për media, megjithatë KosovaPress merr vesh se është vendosur që të shkohet në koalicion parazgjedhor me AAK-në.

Madje, këtë marrëveshje pritet që ta zyrarizojnë sot në orën 15:00 përmes një konference të përbashkët për media dy partnerët e koalicionit Ramush Haradinaj e Shpend Ahmeti.