Zhoze Murinjo nuk është kurrë banal, edhe atëherë kur këkon me stil të vërë në dukje supremacinë e skuadrës së “armikut” të tij më të urryer, Jozep Guardiolës. I ftuar në studiot e “Sky Sport” në Britani, portugezi komentoi situatën e garës së titullit kampion në Premier Ligë, duke prekur dhe faktin se aktualisht ai nuk ende një stol për të drejtuar.

E ardhmja e Neymar do të jetë larg Paris Saint-Germain dhe klubi francez vazhdon të negociojë me Real Madrid vetëm që të mos ia shesë brazilianin Barcelona-s.

Sipas “Mundo Deportivo”, Florentino Perez mësohet t’i ketë ofruar francezëve në ditët e kaluara 85 milionë euro plus kartonin e Gareth Bale për të siguruar brazilianin, por PSG e ka refuzuar ofertën.

Skuadra e Romës është shumë pranë transferimit të mbrojtësit juventin Daniele Rugani.

Rugani aktivizohet në qendrë të mbrojtjes, pikë e cila synohet të përforcohet nga trajneri i Romës, Fonesca.

Sipas ‘Corriere dello Sport’, Roma ka marrë aprovimin e Rugani, gjatë së shtunës, dhe tashmë mbetet vetëm marrëveshja midis klubeve.