Kryeministri në detyrë dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në “Personale” me Krenare Vokshi-Shala në RTV Dukagjini ka komentuar disa nga figurat kryesore politike.Haradinaj ka thënë se Hashim Thaçi ka bërë disa punë të mira për Kosovën siç ishte shpallja e Pavarësisë dhe disa investime në infrastrukturë e në veçanti ndërtimi i “Rrugës së Kombit”.Ai ka thënë se disa nga gabimet e Thaçit janë pranimi i vendosjes së fusnotës së famshme te emri i Kosovës në përfaqësim ndërkombëtarë dhe votimi i Gjykatës Speciale.

Kimete Berisha
Ti je Presidenti i turpit.
Pse nuk i thojshe Aleksandër Vuçiqit n’vakt dhe në sy para krejt botës për masakrat e shtetit të tij ndaj shqiptarëve të Kosovës po t’u deshtën 20-të vjet me ja kthy fjalën.

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka treguar se përse ishte ulur në tavolinë së bashku me drejtorin e së ashtuquajturës Zyra Serbë për Kosovën, Marko Gjuriq, ishte për shkak se ata ishin njëkohësisht pjesëmarrës në një konferencë për Bashkëpunim Rajonal.Sipas tij, vendet se ku janë ulur pjesëmarrësit i kanë caktuar organizatorët.

I qetë, pasdite me diell

I qetë, pasdite me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht i qetë.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius.

Përfaqësuesi i Lëvizjes Vetëvendosje, Xhelal Sveçla ka treguar se përse ishte ulur në tavolinë së bashku me drejtorin e së ashtuquajturës Zyra Serbë për Kosovën, Marko Gjuriq, ishte për shkak se ata ishin njëkohësisht pjesëmarrës në një konferencë për Bashkëpunim Rajonal.Sipas tij, vendet se ku janë ulur pjesëmarrësit i kanë caktuar organizatorët.

SHBA ka reaguar ndaj deklaratave të ish ministrit të Millosheviç, tashmw president i Serbisë, Aleksandër Vuçiç, i cili mohoi masakrën e Reçakut.
Në reagimin e Ambasadës amerikane në Prishtinë thuhet se ‘retorika nxitëse dhe rishikimi i historisë të së cilës jemi dëshmitarë kohëve të fundit lidhur me ngjarjet e vitit 1999 janë të papranueshme’.