Kapiteni i kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj, ka qenë i pafat mbrëmjen e djeshme me Napolin. Mbrojtësi shkodran që ka pësuar një dëmtim të frikshëm gjatë një dyluftimi.

Për fatin e tij të keq, shqiptari ka pësuar frakturë në pjesën e kockës së gjoksit, por fatmirësisht, raportohet si situate nuk është aq serioze sa mendohej.

Barcelona e ka mposhtur 4-0 Sevillën në “Camp Nou”, një ndeshje që dhuroi shumë kartona të verdhë e dy të kuq për Barçën.

Barcelona ka shfrytëzuar gabimin e Atletico Madrid, duke e mposhtur 4-0 Sevillën për të rrëmbyer pozitën e dytë në La Liga me 16 pikë të grumbulluara, dy më pak se lideri, Real Madridi, shkruan Gazeta Express.

Me një paraqitje super dhe personalitet, Juventusi mposhti Interin në “San Siro” me 2-1 dhe e detyron që t’i dorëzojë stafetën e kreut të renditjes, duke komanduar kështu Serie A në kuotën e 19 pikëve, një më shumë se skuadra e Antonio Kontes, që pas gjashtë fitoresh radhazi provon shijen e hidhur të humbjes.