Kadas Theodorakakis, një kameraman i mediave lokale në Kallamata të Greqisë humbi jetën dje në mënyrë tragjike pasi një fishekzjarr gjigant iu përplas në kokë.

Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar e njëjta gjë edhe në Messinia të Kallamatës, ku Kadas shkoi për të raportuar, por papritur njëri prej fishekzjarreve iu ngul atij në kokë duke i shkaktuar vdekjen.

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, do të zhvillojë një vizitë zyrtare në Serbi më 16 Korrik.

Kjo është konfirmuar mbrëmë, teksa Macron sot do të takohet me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, në kuadër të Samitit të Berlinit, ku ndodhet edhe pala kosovare me Hashim Thaçin dhe Ramush Haradinajn.