Një aksident i rëndë ka ndodhur në sportin e shpejtësisë, Daytona 500 e cila konsiderohet gara më e rëndësishme në “NASCAR Cup Series”.

Piloti Ryan Newman, i cili kryesonte garën kur kishte mbetur vetëm një xhiro nga përfundimi, u godit nga pas nga Ryan Blaney, mjaftueshëm për humbur kontrollit e makinës së tij, që ishte me shpejtësi më shumë se 300 kilometra në orë, duke u përplasur dhunshëm me murin dhe fluturuar në ajër.

Los Angeles Galaxy thuhet se ka kontaktuar me rrethin e Lionel Messit për të pyetur nëse superylli dëshironte të largohetnga Barcelona, sipas John E. Rojas.

Pas një mosmarrëveshje midis Messi dhe drejtorit të futbollit të Barcelonës Eric Abidal, klubi i MLS u interesua t’i ofronte një rrugë shpëtimi gjashtë herë fituesit të Topit të Artë.