Mbrojtësi i Kombëtares Shqiptare, Elseid Hysaj, do të largohet nga Napoli këtë verë, për të provuar një aventurë të re.

Derisa në mediet e huaja përmenden emrat e shumë skuadrave, si kandidate për të transferuar Hysajn, Shakohoxha thotë se në Inter do të jetë e ardhmja e mbrojtësit të Napolit.

Abrashi ka thënë se e kanë ditur se përballja me Moldavinë nuk do të ishte e lehtë, teksa është shprehur i gëzuar se Cikalleshi ka gjetur rrjetën.

“E dinim që nuk ka qenë ndeshje e lehtë, por pas pjesës së parë, e dinim që rastin e parë ta shënonim.

Revista e famshme ekonomike “Forbes” ka publikuar sot listën me 10 pronarëve më të pasur të klubeve, bashkë me pasurinë përkatëse të tyre.

Andrea Agnelli i Juventusit dhe Zhang Jindong i Interit bëjnë pjesë në 10-shen e parë, ndërsa në krye janë pronarët e dy klubeve që nuk është se janë shumë të suksesshme.