Në këtë panair po marrin pjesë kompani nga vende të ndryshme të botës

Në këtë panair po marrin pjesë kompani nga vende të ndryshme të botës

Një delegacion i Ministrisë së Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, i udhëhequr nga ministrja në detyrë, Dijana Zhivic, po merr pjesë në Panairin Ndërkombëtar të Bujqësisë, Pajisjeve dhe Makinerisë Bujqësore “CroAGRO”, i cili po mbahet në Zagreb të Kroacisë.

Gjilanasit përpos mbështetjes ndaj Shqipërisë me ndihma në veshmbathje e ushqimore pas tërmetit të tmerrshëm atje, e kanë bërë edhe një hap tjetër solidar. Tashmë, dhjetëra familje kryesisht nga Durrësi kanë gjetur ngrotësinë e gjilanasëve, të cilët i kanë strehuar në shtëpitë e tyre.

Vjosa mos ta lërë fatin e votuesve të LDK-së në dorë të Isa Mustafës!
Fejzi HAJDARI
Ku ka humbur Vjosa Osmani? Pse nuk paraqitet në opinion? A thua na tradhtoi kandidatja për kryeministre? Janë këto pyetje që i parashtron gati çdo anëtar, simpatizues dhe votues i LDK-së, por që për fat të keq ende nuk kanë përgjigje.

I pari i Shqipërisë iu uroi suksese VV-së e LDK-së në partneritetin e tyre

I pari i Shqipërisë iu uroi suksese VV-së e LDK-së në partneritetin e tyre

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta dje ka qëndruar në Prishtinë.

KEDS-i në LLaushë të Podujevës ka vendosur katër trafo dhe rrjet të ri energjetik

KEDS-i në LLaushë të Podujevës ka vendosur katër trafo dhe rrjet të ri energjetik

“Këtij investimi të KEDS i gëzohen konsumatorë të kësaj ane, të cilët tani do të kenë furnizim më të sigurt dhe shërbime më kualitative”, thuhet në komunikatën e KEDS.

Si të mbroni veten dhe të tjerët

Si të mbroni veten dhe të tjerët

Prej datës 1 tetor e deri më 4 dhjetor sivjet në Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike janë raportuar gjithsej 9 mijë e 545 raste të dyshimta me grip, 1 mijë e 504 raste infeksione respiratore akute dhe 9 raste me infeksion të rëndë respirator akut (SARI).

Sindikatat që kundërshtojnë programin e presidentit Emmanuel Macron po projektojnë demonstratat më të mëdha në 25 vjetët e fundit.

Sindikatat kanë bërë thirrje për një protestë masive, të zemëruar me planin e qeverisë Macron për të zbatuar një reformë gjithëpërfshirëse të pensioneve, që, sipas mendimit të tyre, do të kthejë zjarr ndaj shumë punëtorëve.