Colors: Blue Color

Policia zvicerane mendon se dy rusë të ndaluar në muajin gusht në Davos, kanë qenë punonjës të shërbimeve sekrete, edhe pse hiqeshin si “hidraulikë”. E përditëshmja vendase Tages-Anzeiger thonë se të dyshuarit si agjentë rusë kanë pasur pasaporta diplomatike dhe mund të kenë qenë duke përgatitur fazën e parë të një operacioni spiunazhi në vendin ku organizohet forumi botëror i ekonomisë.

Një mashkull 30-vjeçar u shtrua në spital në Everett, pranë Seattle me koronavirusin e ri kinez, njoftuan sot Qendrat e Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve (CDC), duke konfirmuar kështu rastin e parë në SHBA, vendi i fundit i prekur, pas Kinës, Japonisë, Koresë së Jugut, Tajlandës dhe Tajvanit, shkruan Daily Mail.

Flash Lajme