Colors: Blue Color

Ashpërsohen tonet mes NATO-s dhe Rusisë pas kërcënimit të Moskës se mund të godasë vendet aleate me raketa me mbushje bërthamore. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg tha për agjencinë ruse të lajmeve INTERFAX se NATO nuk dëshiron të izolojë Rusinë në një garë të re armatimi të “Luftës së Ftohtë”, duke u treguar kategorik se Aleanca kurrë nuk do të njohë aneksimin e Krimesë nga Rusia.

Finlanda është klasifikuar si vendi më i lumtur në botë për të dytin vit radhas, në një raport të ri të Kombeve të Bashkuara. Edhe vendet e tjera nordike, si edhe Hollanda, Zvicra, Kanadaja, Zelanda e Re dhe Austria hynë në 10 vendet më të lumtura në anketën ku u përfshinë 156 vende.

Flash Lajme