Colors: Blue Color

Gazeta prestigjioze gjermane BILD ditën e sotme ka publikuar një artikull mbi  zgjedhjet e fundit në Bjellorusi, të fituata nga liderja e opozitës, Svetlana Tichanovskaya.

Zyrtarisht në media u raportua se zgjedhjet u fituan nga Aleksandër Lukashenko me mbi 80 përqind të votave, por sipas BILD  diçka nuk ka shkuar siç duhet.

Parisi organizoi dje – nën ombrellën e Kombeve të Bashkuara – një konferencë donatorësh në mbështetje të popullit libanez pas shpërthimit që ndodhi portin e Bejrutit më 4 gusht. Në video-konferencën e mbajtur për këtë qëllim morën pjesë liderë dhe krerë qeverish nga mbarë bota, midis të cilëve dhe Emiri i Katarit, HH Sheikh Tamim bin Hamad Al Thani.

Flash Lajme

Më të lexuarat