Colors: Blue Color

Ka përfunduar në Milano terapia e parë gjenetike eksperimentale për trajtimin e një pacienti të prekur nga hemofilia A, deklaruan burimet.

Sipas tyre në spitalin Politeknik të Milanos, pacienti i parë u trajtua në fillim të muajit nëntor, dhe sot pas gati katër javësh nga infuzioni, ai është në gjendje të mirë shëndetësore dhe ka një jetë të rregullt.

Kosova nuk do të marrë pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve Nobel, që do të mbahet më 10 dhjetor në Stokholm. Pohimin e bëri ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli, i cili sqaroi përmes një postimi në rrjetet sociale se shkaku i mospjesëmarrjes së Kosovës është dorëzimi I Nobelit të Letërsisë shkrimtarit austriak Peter Hanke.

Flash Lajme