Colors: Blue Color

Të gjithë njerëzit në botë, kompanitë por edhe institucionet, për festat e fundvitit urojnë në rrjetet sociale një vit sa më të mbarë.

Kështu, edhe dy zyrtarë të gjigandit kinez të prodhimit të mjeteve teknologjike “Huawei” u munduan të uronin të gjithë klientët e tyre, por urimi ka rezultuar fatal për ta dhe kompaninë.

Theresa May ka paralajmëruar se Mbretëria e Bashkuar do të përballet me një “terren të paeksploruar” nëse Parlamenti hedh poshtë marrëveshjen e saj të Brexit me Bashkimin Europian, që pritet të votohet më 14 ose 15 janar, ndërsa vetë kryeministrja është zotuar të dyfishojë përpjekjet e saj për të fituar besimin e deputetëve.

Ka shkuar në 126 numri i viktimave të provokuara nga kalimi I tufanit “Usman” në arkipelagun e Filipineve.

Stuhia që ka goditur disa zona të vendit në ditët e pas Krishtllindjeve, ka shkaktuar rrëshkitje të tokës dhe përmbytje, duke detyruar mijëra njerëz të braktisin banesat e tyre.

Flash Lajme