Colors: Blue Color

I dërguari i presidentit amerikan, Donald Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell e ka quajtur të mahnitshme mbrëmjen që ka kaluar në Beograd.

Grenell është shtruar për darkë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç dhe anëtarët e delegacionit serb dhe amerikan, teksa në Twitter ka ndarë videon e kësaj mbrëmjeje.

Italianët kanë votuar në favor të shkurtimit të numrit të ligjvënësve në referendumin e së dielës. Sondazhet e publikuara ditën e hënë tregojnë se 60 deri në 67 për qind e atyre që votuan kanë mbështetur masat për reduktimin e anëtarëve të dhomës së ulët dhe asaj të sipërme të Parlamentit në 600 njësi nga 945 në total.

Flash Lajme

Më të lexuarat