Colors: Blue Color

Të paktën 8 persona kanë vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur pasi dy tërmete goditën një provincë në Filipine.

Tërmetet, me magnitudë 5.4 dhe 5.9 ballë, goditën provincën Batanes, një arkipelag në veri të vendit në orët e para të mëngjesit të së shtunës.

Gjykata e Lartë e SHBA ka vendosur se Presidenti Donald Trump mund të përdorë 2.5 miliardë dollarë fonde të Pentagonit për një pjesë të murit në kufirin jugor. Gjykata vendosi me pesë vota pro dhe katër kundër, për të zhbërë një vendim të një gjyqtari në Kaliforni, i cili e pengoi presidentin që të shpenzonte paratë për këtë çështje.

Flash Lajme

Më të lexuarat