Colors: Blue Color

Një avion ushtarak me 38 persona në bord është zhdukur gjatë rrugës për në Antarktidë, thonë forcat ajrore të Kilit, informon dritare.net.

Avioni C-130 Hercules u ngrit në qiell nga Punta Arenas në orën 16:55 me kohën lokale dhe operatorët humbën kontaktin pak pas orës 18:00.

Ministri i Jashtëm në detyrë, Behgjet Pacolli ka falënderuar homologun e tij nga Maqedonia e Veriut Nikolla Dimitrov, për bojkotimin e ceremonisë së ndarjes së çmimit Nobel për Peter Handke, i cili ka qenë përkrahës i Sllobodan Millosheviçit.

Dhjetëra ekspertë izraelitë po qëndrojnë në vendin tonë pas tërmetit të 26 nëntorit, ndërsa po japin ekspertizën e tyre në vlerësimin e dëmeve të tërmetit.

Në një postim në “Twitter” kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanjahu, duke publikuar një video të kryeministrit Rama me ekspertët izraelitë, shkruan se : “Faleminderit kryeministri i Shqipërisë, miku im Edi Rama, për fjalët e ngrohta.

Flash Lajme