Kandidatja për Presidente e Komisionit Europian, ministrja e mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen ka marrë një letër nga Grupi i dytë më i madh në Parlamentin Europian.

Eurodeputetët kërkojnë nga Ursula von der Leyen, që ajo të mbështesë Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në hapjen e negociatave.

Nëse Von der Leyen bie dakord me prioritetet e S&D, atëherë deputetët do të votojnë për emërimin e saj.

Gjermania Ursula von der Leyen që të emërohet në detyrën e rëndësishme të Bashkimit Evropian, duhet të marrë mbështetjen e eurodeputetëve në Parlamentin Evropian./ dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat