Protestat në Hong Kong vazhdojnë masivisht.

Një oficer policie qëlloi me armë zjarri gjatë protestave të dielën.

Kjo është hera e parë që policia hap zjarr ndaj demonstruesve, që prej shpërthimit të protestave në muajin qershor.

Fotografitë e bëra publike në media tregojnë se disa oficerë të tjerë morën shënjë në drejtim të protestuesve të cilët po i qëllonin me shkopinj dhe shufra.

Më herët, policia ka vendosur një top uji kundër protestuesve.

j.l./ dita

Flash Lajme

Më të lexuarat