Rreth 800.000 shtëpi, biznese dhe vende të tjera në Kaliforninë e Veriut kanë mbetur pa energji elektrike, pasi kompania furizuese e ka ndërprerë, informon dritare.net.

Shkak i ndërprerjes është bërë frika nga zjarret.

Një pjesë e madhe e zonës së San Franciskos, kanë mbetur pa energji, dhe kjo ka shkaktuar zemërin te banorët, informon dritare.net.

Komapnia ka njoftuar se ndërprerja mund të zgjasë disa ditë./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat