Japonia u godi të shtunën nga Tajfuni Hagibis, ku më shumë se 110 mijë njerëz u evakuuan.

Stuhia më e madhe e dekadave të fundit, ka lënë 37 të vdekur dhe më shumë se 20 të zhdukur.

Tajfuni është larguar, por ka lënë pas pasoja të mëdha në jetë njerëzish dhe dëme materiale.

Mijëra oficerë policie, zjarrfikës, roje bregdetare dhe ushtarakë po punojnë për të arritur tek të bllokuarit nga rrëshqitjet e tokës dhe përmbytjet./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat