Lideri i një prej protestave më të mëdha pro demokratike në Hong Kong ka përfunduar në spital, pas një sulmi të dhunshëm.

Mediat raportuan se Jimmy Shan i Frontit të Drejtave Civile të Njeriut (CHRF) është fotografuar i shtrirë në rrugë dhe i mbuluar me gjak, informon dritare.net.

Protestat masive në mbështetje të demokracisë filluan në qershor dhe nuk po tregojnë asnjë shenjë të zvogëlimit./E.B-dritare.net

Flash Lajme

Më të lexuarat