Kapitalizmi po shënon një rënie drastike në pëlqyeshmëri tek rinia në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Sipas një studimi të fundit të “YouGov” më shumë se një e treta e një gjeneratë fëmijësh të lindur midis fillimit të viteve ’80 dhe mesit të viteve ’90 në SHBA, janë të joshur nga komunizmin.

37% e personave të pyetur të moshave mes 23 dhe 38 vjeç, mendonin se Deklarata e Pavarësisë “garanton lirinë dhe barazinë” sesa Manifesti Komunist, dhe vetëm 50 %e shikojnë kapitalizmin si një sistem më të favorshëm për të jetuar./ I./M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All