Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Fun
Colors: Yellow Color

Në fakt, që jemi më të lumtur gjatë fundjavës mund ta kemi vënë re dhe vetë.

Shkenca nga ana tjetër e ka konfirmuar duke analizuar të gjitha shkaqet dhe pasojat që na bëjnë më të lumtur këto 2 ditë.

Kur nazistët dogjën libra, sepse ishin “jo-gjermanë”, një njeri guxoi t’i ruante ata për brezat e ardhshëm.

“Kjo literaturë përfshin më së shumti libra të publikuar para vitit 1933, të cilët u bënë “halë në sy” për nazistët, për arsye të ndryshme”, shprehet Gerhard Stumpf, bibliotekar në Universitetin e Augsburgut.

Flash Lajme