Përshtati në shqip: Ilma Lamçe

Gjatë gjithë kohës duhet të tregoni kujdes ndaj ushqimeve që konsumoni, dieta ushqimore duhet të jetë e pasur me fruta dhe perime. Por gjatë verës kujdesi duhet të jetë më i madh pasi trupi dehidratohet dhe përveç se duhet të konsumoni frutat dhe perimet, të cilat duhet të jenë sa më të freskëta duhet të pini dhe sa më shumë lëngje.

Përshtati në shqip: Ilma Lamçe

E keni dëgjuar shpesh që të hani para se të flini gjumë nuk është ideja më e mirë. Por a duhet të shtrihemi me stomakun bosh? Ekspertët thonë se për të bërë një gjumë të mirë dhe të shëndetshëm duhet të gjeni një rrugë të mesme, çka do të thotë të hani në sasi të moderuara ushqime të caktuara.

Përshtati në shqip: Ilma Lamçe

Çokollata është quajtur ushqimi i perëndive. Ajo është një nga shijet më të këndshme dhe të dëshiruara nga njerëzit. Shpesh lexojmë materiale të ndryshme të cilat tregojnë benefitet apo rreziqet e konsumit të çokollatës.

Përshtati në shqip: Ilma Lamçe

Pjepri është një ndër frutat më të shijshme dhe të shëndetshme për t’u konsumuar në ditët e nxehta.

Nëse vuani nga rënia e flokëve dhe mosrritja, pjepri duhet të jetë patjetër pjesë e listës së frutave që duhen blerë.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All