Vjeshta erdhi, dhe kur gjethet nisin bien, gjithçka bëhen më e bukur. Për të shijuar bukuritë e vjeshtës, dardania.com ju tregon disa nga destinacionet më të bukura që nuk duhet t’i lini pa vizituar.

1. Parku Adirondack, New York

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

2. Maryland Panhandle, SHBA

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

3. Mohawk Trail, Massachusetts

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

4. Kodrina piktoreske, Karolina e Jugut

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

5. Midland Trail, Virxhinia Perëndimore

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

6. Mali i gjelbër, Kanada

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

7. Mrekullia e malit të bardhë, Angli

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

8. Bregdeti i artë, Miçigan

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

9. Gadishulli olimpik, Washington

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

10. Rrethi magjepsës, Meksiko./E.B-dritare.net

Best-Road-Trips-to-See-Stunning-Fall-Foliage

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All